ZAPRASZAM !

ZADZWOŃ

Potrzebujesz

pomocy

specjalisty fizjoterapii ?

Jak przygotować się do pierwszej wizyty ?

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważna, ponieważ jest to moment, w którym się poznajemy. Bardzo zależy mi, aby pacjent czuł się pewnie, dlatego zachęcam do wcześniejszego przygotowania się do wizyty. Ułatwia i przyspiesza to proces diagnostyczny, nie powodując u pacjenta dodatkowego stresu czy skrępowania.

 

Jeśli wybierasz się do mnie pierwszy raz, proszę o:

 

  • przyjście 5 minut przed rozpoczęciem wizyty

  • zabranie ze sobą dotychczasowej dokumentacji medycznej, jeżeli pacjent taką posiada (np. RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisów ze szpitali)

  • zabranie wygodnego stroju, który zapewni pełną swobodę podczas badania (koszulka, krótkie spodenki)

  • nałożenie bielizny, która pozwoli bez skrępowania przeprowadzić badanie funkcjonalne często wymagające rozebrania się

 

Jak będzie wyglądała pierwsza wizyta?

 

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad, mający na celu ustalenie wszystkich dysfunkcji z jakimi pacjent zgłosił się na terapię. Wywiad jest podstawowym i niezbędnym elementem wizyty, w trakcie którego fizjoterapeuta dowiaduje się jak najwięcej o rodzaju dolegliwości, jej rozwoju oraz chorobach współistniejących jak i dotychczasowym leczeniu.

 

Przed rozpoczęciem badania, fizjoterapeuta udziela pacjentowi szczegółowych informacji o sposobie w jaki zostanie ono przeprowadzone. Następnie przechodzi do manualnego badania narządu ruchu, informując pacjenta o kolejnych etapach badania. Wykonanie specjalnych testów w różnych pozycjach ciała umożliwi ustalenie nieprawidłowości w zakresie postawy ciała czy ruchomości stawów, dzięki którym fizjoterapeuta jest w stanie określić jakie dysfunkcje posiada pacjent. Po przeprowadzeniu badania i ustaleniu przyczyny dolegliwości fizjoterapeuta już na pierwszej wizycie rozpoczyna terapię, możliwie najskuteczniejszą metodą mającą na celu poprawę stanu zdrowia.

 

Na koniec wizyty fizjoterapeuta odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta, a także przekazuje zalecenia, których samodzielne stosowanie ma usprawnić pacjenta oraz zapobiec nawrotowi dolegliwości. Jeżeli pacjent wymaga dalszej terapii, omawiany jest jej plan oraz ustalana jest ilość wizyt niezbędnych do uzyskania długotrwałego efektu.

 

OPINIE

 

PIERWSZA WIZYTA

 

BLOG

Wszelkie prawa zastrzeżone. SALVMED 2020.

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Twój adres e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana.
Błąd ! Proszę wypełnić poprawnie.

SALVMED Specjalistyczny Gabinet Fizjoterapii

Zapraszam:

697 767 481

kamil.salwa@gmail.com

Kielce, ul. Mickiewicza 4,  I p. Przychodnia dziecięca

REGON: 260779631

Nr Rpwdl: 000000208044