ZAPRASZAM !

ZADZWOŃ

Potrzebujesz

pomocy

specjalisty fizjoterapii ?

Prądy TENS, EMS - Elektroterapia

TENS, czyli przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, to metoda niefarmakologicznego i nieinwazyjnego, a przez to pozbawionego wielu skutków ubocznych, leczenia dolegliwości bólowych. TENS znajduje zastosowanie w wielu stanach chorobowych, pourazowych i dysfunkcjach, którym towarzyszy ból. Pierwsze udokumentowane próby stosowania elektrostymulacji przeciwbólowej z zastosowaniem specjalnych urządzeń miały miejsce w początkach XX wieku. Rozwój metody TENS wynikał z opublikowania w 1965 r. przez Melzacka i Walla teorii „kontrolowanego przepustu rdzeniowego” (zwanej niekiedy w uproszczeniu teorią „bramki kontrolnej”). Podstawowym założeniem metody TENS jest pobudzanie zakończeń nerwów czuciowych impulsami prądu, przepływającymi przez skórę i spowodowanie zahamowania przewodzenia pobudzeń bólowych zależnych od stanów patologicznych, a także wywoływanie reakcji przeciwbólowej poprzez stymulowanie wydzielania naturalnie występujących w organizmie substancji przeciwbólowych – opioidów endogennych. Prądy TENS są najbardziej rozpowszechnioną formą elektroterapii, stosowaną w rehabilitacji pacjentów zarówno w gabinetach fizjoterapeutycznych, jak i w domach prywatnych.

Elektrostymulacja to zabieg rehabilitacyjny lub leczniczy. Polega na stymulacji nerwów lub mięśni za pomocą impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie trwania. Elektrostymulacja jest stosowana na świecie od ponad 50 lat. Zabiegi te są pozbawione ryzyka wielu działań niepożądanych (po wykluczeniu przeciwwskazań) i stosunkowo dobrze radzą sobie z zanikiem lub osłabieniem mięśni, bólem różnego pochodzenia, czy obrzękami.

EMS (Electrical Muscle Stimulation) - to sprawdzona klinicznie, bezinwazyjna i niefarmakologiczna metoda elektrostymulacji mięśni. Służy do ich wzmacniania, przywracania funkcji, hamowania spastyki, zapobiega ich zanikowi. Ponadto zwiększa krążenie krwi, co zapobiega zakrzepicy. Często stosowana jest przez sportowców jako uzupełnienie rozgrzewki i pozostałych ćwiczeń. Dzisiejsze urządzenia do EMS oferują szeroką elastyczność wszystkich ustawień, by dopasować się do potrzeb każdego użytkownika. Do tego często są wielkości smartfonów, co powoduje że łatwo je przenosić czy przechowywać. Dzięki wspomnianym zastosowaniom, metoda EMS może być z powodzeniem stosowana jako zabieg rehabilitacyjny, wspomagający ćwiczenia fizyczne. Impulsy elektryczne przekazywane są przez elektrody przylepiane do skóry w pobliżu miejsca urazu lub przy przyczepach mięśni. Siła ich działania powinna być dostosowana do sytuacji tak, by nie powodować dyskomfortu lub bólu, zwłaszcza gdy terapia jest prowadzona trwale.

 

OPINIE

 

PIERWSZA WIZYTA

 

BLOG

rehabilitacja kielce
rehabilitant kielce
specjalista fizjoterapii kielce
zabiegi fizjoterapeutyczne kielce

Wszelkie prawa zastrzeżone. SALVMED 2020.

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Twój adres e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana.
Błąd ! Proszę wypełnić poprawnie.

SALVMED Specjalistyczny Gabinet Fizjoterapii

Zapraszam:

697 767 481

kamil.salwa@gmail.com

Kielce, ul. Mickiewicza 4,  I p. Przychodnia dziecięca

REGON: 260779631

Nr Rpwdl: 000000208044